Clasamentul Campionatului Militar de Schi, etapa pe Forţele Terestre, 2016

Colonel Dragoş ANGHELACHE
Publicat pe 22.01.2016

Clasamentul Campionatului Militar de Schi, etapa pe Forţele Terestre, 2016

 

CLASAMENT CAMPIONAT MILITAR DE SCHI, ETAPA PE FORŢELE TERESTRE

Biatlon feminin
Biatlon masculin
Biatlon echipe
Ştafetă
Patrulă
Clasament general

Clasament biatlon feminin

Nr. crt.GradulNumele şi prenumeleLotul sportivTimp traseuTrageriTimp totalClasament
Cartuşe în ţintăPenalizări
1Cap.Puchianu AlexandraBg. 61 V.M.00:16:38800:02:0000:18:38I
2Cap.Robu DianaBg. 2 V.M.00:17:12300:07:0000:24:12II
3Plt.maj.Lupaş MariaBg. 61 V.M.00:32:33500:05:0000:37:33III
4Sg.maj.Muscalu ElenaBg. 2 V.M.00:34:54700:03:0000:37:544
5Slt.Agape MihaelaBg. 81 Mc.00:36:23800:02:0000:38:235
6Slt.Oltean MihaelaR 69 Art.Mx00:34:01500:05:0000:39:016
7M.M.Borgovan Ana-MariaBg. 81 Mc.00:33:29300:07:0000:40:297
8Sg.Horoba CorinaBg. 81 Mc.00:35:57400:06:0000:41:578
9Slt.Mocănaşu AlinaBg. 2 V.M.00:36:16400:06:0000:42:169
10Frt.Marc MirabelaR 69 Art.Mx00:34:42100:09:0000:43:4210
11Cap.Sorcoi DorinaBg. 2 I00:37:46300:07:0000:44:4611
12Slt.Boer OanaBg. 18 I00:45:371000:00:0000:45:3712
13Sg.maj.Silişteanu AlinaBg. 15 Mc.00:40:23200:08:0000:48:2313
14Cap.Moagă ElenaBg. 2 I00:41:00200:08:0000:49:0014
15Cap.Sekely IldicoBg. 61 V.M.00:40:39100:09:0000:49:3915
16Slt.Ciupav AlinaBg. 18 I00:48:25300:07:0000:55:2516
17Lt.Vesa MihaelaR 69 Art.Mx00:49:29300:07:0000:56:2917
18Cap.Iftimie MihaelaBg. 15 Mc.00:48:55100:09:0000:57:5518
19Cap.Dogaru CristinaBg. 2 I01:01:52000:10:0001:11:5219
20Frt.Vodă CristinaBg. 18 I01:08:13200:08:0001:16:1320

Salt la cap de pagină

Clasament biatlon masculin

Nr. crt.GradulNumele şi prenumeleLotul sportivNr. concursTimp traseuTrageriTimp totalClasament
Cartuşe în ţintăPenalizări
1Cap.Cojănelu AdrianBg. 2 V.M.300:24:41800:02:0000:26:41I
2Cap.Moişan DumitruBg. 81 Mc.500:25:41800:02:0000:27:41II
3Cap.Cupşa MihaiBg. 81 Mc.800:26:46900:01:0000:27:46III
4Plt.Suciu ClaudiuBg. 81 Mc.700:26:17800:02:0000:28:174
5Cap.Ilie SorinBg. 81 Mc.600:28:35900:01:0000:29:355
6Cap.Giurgi DanielBg. 2 V.M.400:27:26600:04:0000:31:266
7Cap.Cherecheş CosminB. 317 Cc.3800:32:36800:02:0000:34:367
8Plt.Brabiescu Călinescu PaulBg. 2 I.3300:31:46700:03:0000:34:468
9Plt.Munteanu DanBg. 61 V.M.1100:34:34900:01:0000:35:349
10Cap.Marian CiprianBg. 61 V.M.900:33:52800:02:0000:35:5210
11Cap.Enescu CristianBg. 2 I.3600:35:37800:02:0000:37:3711
12Cap.Bogya TamaşB. 317 Cc.3700:32:43400:06:0000:38:4312
13Plt.maj.Hanga EmilB. 317 Cc.3900:36:22700:03:0000:39:2213
14Sg.maj.Ferţu ClaudiuBg. 2 V.M.100:35:44500:05:0000:40:4414
15Cap.Ionescu MădălinBg. 2 I.3500:37:51700:03:0000:40:5115
16Sold.Rangu NicuşorBg. 61 V.M.1000:37:53700:03:0000:40:5316
17Cap.Paşaniuc CiprianBg. 2 V.M.200:40:30900:01:0000:41:3017
18Sold.Bele FelicianBg. 61 V.M.1200:32:38000:10:0000:42:3818
19Sold.Pricop PaulBg. 15 Mc.2400:40:59600:04:0000:44:5919
20Plt.maj.Dîrjan FlorinR 69 Art.Mx2500:41:21600:04:0000:45:2120
21Cap.Dogaru GheorgheBg. 15 Mc.2300:45:02700:03:0000:48:0221
22Plt.Coca MarcelBg. 15 Mc.2100:46:13700:03:0000:49:1322
23Cap.Giurgică MarcelinBg. 15 Mc.2200:44:54500:05:0000:49:5423
24Cpt.Mureşan AdrianR 69 Art.Mx2600:47:06700:03:0000:50:0624
25Plt.Durău IonuţBg. 2 I.3400:40:19000:10:0000:50:1925
26Cap.Ianc MariusR 69 Art.Mx2800:46:06500:05:0000:51:0626
27Plt.Bîrlea MugurelR 69 Art.Mx2700:47:07300:07:0000:54:0727
28Sg.maj.Popescu MariusBg. 18 I.3000:51:12700:03:0000:54:1228
29Cap.Bretea ValentinB. 317 Cc.4000:51:35700:03:0000:54:3529
30Cap.Bălan DanielBg. 282 I.Mc2000:59:53800:02:0001:01:5330
31Plt.maj.Mîrza CornelBg. 18 I.3100:55:33200:08:0001:03:3331
32Cap.Zimbru IonelBg. 282 I.Mc1801:01:12500:05:0001:06:1232
33Plt.maj.Croitoru AdrianBg. 282 I.Mc1701:02:27400:06:0001:08:2733
34Plt.maj.Chicinaş VasileBg. 10 Ge1401:11:35600:04:0001:15:3534
35Cap.Grama CătălinBg. 282 I.Mc1901:11:36300:07:0001:18:3635
36Sg.maj.Vintilă MariusBg. 10 Ge1301:10:53100:09:0001:19:5336
37Slt.Mocanu IonuţBg. 18 I.2901:19:13500:05:0001:24:1337
38Cap.Naghi GheorgheBg. 10 Ge1501:51:36000:10:0002:01:3638
39Slt.Ghirodea SergiuBg. 18 I.3202:05:10100:09:0002:14:1039
40Slt.Vuescu AugustinBg. 10 Ge1602:20:16000:10:0002:30:1640

Salt la cap de pagină

Clasament biatlon pe echipe

Nr. crt.Lotul sportivGradulNumele şi prenumeleNr. concursTimp traseuTrageri Timp totalClasamentPunctaj
Cartuşe în ţintăPenalizări
1Bg.
81 Mc.
Cap.Moișan Dumitru500:25:41800:02:0000:27:41I32
Cap.Cupșa Mihai800:26:46900:01:0000:27:46
Plt.Suciu Claudiu700:26:17800:02:0000:28:17
Cap.Ilie Sorin600:28:35900:01:0000:29:35
TOTAL 01:18:442500:05:0001:23:44  
2Bg.
2 V.M.
Cap.Cojănelu Adrian300:24:41800:02:0000:26:41II24
Cap.Giurgi Daniel400:27:26600:04:0000:31:26
Sg.maj.Ferţu Claudiu100:35:44500:05:0000:40:44
Cap.Pașaniuc Ciprian200:40:30900:01:0000:41:30
TOTAL 1:27:51190:11:001:38:51  
3Bg.
61 V.M.
Plt.Munteanu Dan1100:34:34900:01:0000:35:34III20
Cap.Marian Ciprian900:33:52800:02:0000:35:52
Sold.Rangu Nicușor1000:37:53700:03:0000:40:53
Sold.Bele Felician1200:32:38000:10:0000:42:38
TOTAL 01:46:192400:06:0001:52:19  
4B.
317 Cc.
Plt.Cherecheș Cosmin3800:32:36800:02:0000:34:36416
Cap.Bogya Tamaș3700:32:43400:06:0000:38:43
Plt.maj.Hanga Emil3900:36:22700:03:0000:39:22
Cap.Bretea Valentin4000:51:35700:03:0000:54:35
TOTAL 01:41:411900:11:0001:52:41  
5Bg.
2 I.
Plt.Brabiescu Călinescu Paul3300:31:46700:03:0000:34:46513
Cap.Enescu Cristian3600:35:37800:02:0000:37:37
Cap.Ionescu Mădălin3500:37:51700:03:0000:40:51
Plt.Durău Ionuţ3400:40:19000:10:0000:50:19
TOTAL 01:45:142200:08:0001:53:14  
6Bg.
15 Mc.
Sold.Pricop Paul2400:40:59600:04:0000:44:59610
Cap.Dogaru Gheorghe2300:45:02700:03:0000:48:02
Plt.Coca Marcel2100:46:13700:03:0000:49:13
Cap.Giurgică Marcelin2200:44:54500:05:0000:49:54
TOTAL 02:12:142000:10:0002:22:14  
7R. 69
Art.Mx
Plt.maj.Dîrjan Florin2500:41:21600:04:0000:45:2177
Cpt.Mureșan Adrian2600:47:06700:03:0000:50:06
Cap.Ianc Marius2800:46:06500:05:0000:51:06
Plt.Bîrlea Mugurel2700:47:07300:07:0000:54:07
TOTAL 02:14:331800:12:0002:26:33  
8Bg.
282 I.Mc
Cap.Bălan Daniel2000:59:53800:02:0001:01:5385
Cap.Zimbru Ionel1801:01:12500:05:0001:06:12
Plt.maj.Croitoru Adrian1701:02:27400:06:0001:08:27
Cap.Grama Cătălin1901:11:36300:07:0001:18:36
TOTAL 03:03:321700:13:0003:16:32  
9Bg.
18 I.
Sg.maj.Popescu Marius3000:51:12700:03:0000:54:1293
Plt.maj.Mîrza Cornel3100:55:33200:08:0001:03:33
Slt.Mocanu Ionuţ2901:19:13500:05:0001:24:13
Slt.Ghirodea Sergiu3202:05:10100:09:0002:14:10
TOTAL 03:05:581400:16:0003:21:58  
10Bg.
10 Ge
Plt.maj.Chicinaș Vasile1401:11:35600:04:0001:15:35102
Sg.maj.Vintilă Marius1301:10:53100:09:0001:19:53
Cap.Naghi Gheorghe1501:51:36000:10:0002:01:36
Slt.Vuescu Augustin1602:20:16000:10:0002:30:16
TOTAL 04:14:04700:23:0004:37:04  

Salt la cap de pagină

Clasament ştafetă

Nr. crt.Lotul sportivSchimbulGradulNumele şi prenumeleNr. concursTimp totalTrageriTimp totalTimp total echipeClasamentPunctaj
Cartuşe în ţintăPenalizări
1Bg. 81 Mc.1Cap.Moișan Dumitru501:18:073900:01:0001:18:0701:19:07I22
2Plt.Suciu Claudiu6 
3Cap.Hogiu Ioan7 
4Cap.Ilie Sorin8 
2Bg. 2 V.M.1Cap.Giurgi Daniel101:26:332400:16:0001:26:3301:42:33II16
2Sg.maj.Ferţu Claudiu2 
3Cap.Robu Diana3 
4Cap.Cojănelu Adrian4 
3Bg. 61 V.M.1Cap.Marian Ciprian901:37:332600:14:0001:37:3301:51:33III13
2Sold.Rangu Nicușor10 
3Plt.Munteanu Dan11 
4Cap.Puchianu Alexandra12 
4B. 317 Cc.1Cap.Bogya Tamaș3701:47:132700:13:0001:47:1302:00:13410
2Plt.maj.Hanga Emil38 
3Cap.Szanto Claudiu39 
4Plt.Cherecheș Cosmin40 
5Bg. 2 I.1Plt.Brabiescu Călinescu Paul3301:48:141200:28:0001:48:1402:16:1458
2Cap.Petrescu Emil34 
3Cap.Ionescu Mădălin35 
4Cap.Enescu Cristian36 
6R 69 Art.Mx1Cpt.Mureșan Adrian2502:05:272300:17:0002:05:2702:22:2766
2Plt.Bîrlea Mugurel26 
3Cap.Ianc Marius27 
4Plt.maj.Dîrjan Florin28 
7Bg. 15 Mc.1Sold.Pricop Paul2102:03:411800:22:0002:03:4102:25:4174
2Sg.Serea Ștefan22 
3Sg.Iftime Viorel23 
4Cap.Giurgică Marcelin24 
8Bg. 18 I.1Sg.Berbece Mihai2902:40:151800:22:0002:40:1503:02:1583
2Sg.maj.Popescu Marius30 
3Plt.maj.Mîrza Cornel31 
4Sg.maj.Vîrzob Marius32 
9Bg. 282 I.Mc1Plt.adj.Moise Laurenţiu1703:37:151500:25:0003:37:1504:02:1592
2Slt.Crîngu Cristinel18 
3Cap.Deaconu Valentin19 
4Plt.maj.Lupu Aurelian20 
10Bg. 10 Ge1Slt.Smochină Marian1304:07:10500:35:0004:07:1004:42:10101
2Cap.Naghi Gheorghe14 
3Sg.maj.Vintilă Marius15 
4Cap.Andreica Ionuţ16 

Salt la cap de pagină

Clasament patrulă

Nr. crt.Lotul sportivTimp realizatCartuşe în ţintăTimp penal. tragereGrenade afarăTimp penal. grenadeTimp TotalLocul ocupatPuncte
1Bg. 81 Mc.1:34:48350:00:0040:06:001:40:48I42
2Bg. 2 V.M.1:43:06230:12:0050:07:302:02:36II32
3Bg. 61 V.M.1:53:37320:03:0050:07:302:04:07III27
4R. 69 Art.Mx.2:02:36230:12:0050:07:302:22:06422
5B. 317 Cc.2:13:17300:05:0090:13:302:31:47518
6Bg. 2 I.2:01:18220:13:00130:19:302:33:48614
7Bg. 18 I.2:45:26260:09:00110:16:303:10:56710
8Bg. 282 Mc.2:45:56210:14:00110:16:303:16:2687
9Bg. 15 Mc.3:01:52290:06:0090:13:303:19:5294
10Bg. 10 Ge.4:10:00120:23:00210:31:305:04:30101

Salt la cap de pagină

Clasament general

Nr crtLotul sportivProba
BIATLON
masculin
Proba
BIATLON
feminin
Proba
ŞTAFETĂ
Proba
PATRULĂ
PUNCTAJ
FINAL
LOCUL OCUPAT
LoculPt.LoculPt.LoculPt.LoculPt.
1Brigada 81 MecanizatăI32III15I22I42111I
2Brigada 2 Vânători de MunteII24II18II16II3290II
3Brigada 61 Vânători de MunteIII20I24III13III2784III
4Regimentul 69 Artilerie Mixtă7741266422474
5Brigada 2 Infanterie Craiova51351058614455
6Brigada 18 Infanterie936883710246
7Brigada 15 Mecanizată610757494237
8Batalionul 317 Cercetare41600410518448
9Brigada 282 Infanterie Mecanizată85009287149
10Brigada 10 Geniu10200101101410
Împarte cu prietenii tăi:

Citeşte şi:

Comentarii